Újabb vádak Assange ellen
Több évtized börtönt ér az ügy, ha elítélik a Wikileaks-alapítót.
A sajtószabadság hőseként menekült hét évvel ezelőtt Ecuador londoni nagykövetségére Julian Assange, a Wikileaks kiszivárogtató oldal alapítója, most viszont rajtakapott bűnözőként zavarták ki a diplomáciai képviselet épületéből, hogy aztán azonnal őrizetbe vegyék őt a brit rendőrök.
Háromszor akarta megölni magát a börtönben a férfiból nővé operált egykori katonatiszt, de nem került át a női részlegre. Hét év börtön után szerdán szabadult.
A börtönben nemet váltó Chelsea Manning több százezer oldalnyi titkos iratot szivárogatott ki a WikiLeaksnek. A távozó amerikai elnöknek köszönhetően nemsokára szabad lehet. Sokan felháborodtak Obama döntése miatt.
Julian Assange, a Wikileaks kiszivárogtató portál alapítója felajánlotta, hogy feladja magát az Egyesült Államoknak, ha Barack Obama amerikai elnök megkegyelmezne "informátorának", Bradley Manningnek.
Egy katonai bíróság elrendelte, hogy a WikiLeaks-szivárogtató Chelsea (korábban Bradley) Manninget nőként kell kezelni.
Hivatalosan is Chelsea-re változtathatta nevét a WikiLeaksnek szivárogtató egykori katona, Bradley Manning.
Immár Chelsea E. Manning néven, nőként tartja számon a bizalmas amerikai diplomáciai iratok kiszivárogtatása miatt elítélt amerikai közlegényt a Wikipedia. A világ számos vezető sajtóorgánumával ellentétben a szócikk szerkesztői - meglepően rövid vita után - a névváltoztatásról döntöttek, és azóta ha valaki rákeres Bradley Manning nevére, akkor ide irányítja át a webes enciklopédia.
Nemet akar változtatni és nőként kívánja leélni életét Bradley Manning közlegény, akit 35 év börtönre ítélt a héten a hadbíróság, mert katonai és kormányzati iratokat szivárogtatott ki a WikiLeaks portálnak. A today.com című hírportál magyar idő szerint csütörtök délután azt írta, hogy Manning ügyvédjén keresztül közleményt adott ki, amelyben azt írta: ezentúl Chelsea-nek hívják, és olyan gyorsan el akarja kezdeni a hormonterápiát, amilyen gyorsan csak lehet.
Bradley Manning ügyvédje elnöki kegyelmet fog kérni a nem jogerősen harmincöt évi szabadságvesztésre ítélt védencének, aki a katonai hírszerzés elemzőjeként több mint 700 ezer katonai és kormányzati iratot és egyéb anyagot szivárogtatott ki a WikiLeaks portálnak.
35 évi szabadságvesztésre ítélte a hadbíró Bradley Manning közlegényt, aki több mint 700 ezer katonai és kormányzati iratot szivárogtatott ki a WikiLeaks portálnak.
Bocsánatot kért tettéért a WikiLeaks internetes leleplező honlapnak titkos információk százezreit kiszivárogtató Bradley Manning amerikai közlegény helyi idő szerint szerdán a bíróság előtt.
Egy amerikai jogvédő szervezet Bradley Manninget jelölte a Nobel-békedíjra.
A WikiLeaks internetes leleplező honlapnak titkos információk százezreit kiszivárogtató Bradley Manning amerikai közlegény védői szerint a katona elöljárói is felelősek, mert nem vették figyelembe súlyos pszichés problémáit.
Egy amerikai jogvédő csoport több mint százezer aláírással megtámogatva arra kérte hétfőn az oslói Nobel-bizottságot, hogy az idei Nobel-békedíjat ítélje oda Bradley Manning amerikai közlegénynek, aki nagy mennyiségű titkos információt szivárogtatott ki a WikiLeaks internetes leleplező honlapnak.
Győztesként került ki Tim Price brit drámaíró Bradley Manningről szóló darabja a legrégebbi brit irodalmi díj dráma kategóriájában, amelyet idén hoztak létre. A héten Edinburghban mutatták be a Bradley Manning radikalizálódása című színművet.
"Ez egy új, súlyos precedens" a sajtó információkkal való ellátására nézve, és "veszélyes szélsőségre utal az Obama-kormányzat részéről a nemzetbiztonság terén" – írta a Manning-ítélet előkészületeire reagálva a Wikileaks alapítója.
A katonai bíróság felmentette kedden a legsúlyosabb vád, az ellenséggel való összejátszás alól Bradley Manning közlegényt, aki titkos információk százezreit szivárogtatta ki a WikiLeaks internetes leleplező honlapnak. A többi vádpont nagy részében viszont bűnösnek találták, így több mint 100 évi börtönre számíthat.
Bradley Manning közlegény már nem sokkal Irakba vezénylése után elkezdett módszeresen és tudatosan letölteni titkos információkat a kormányzati számítógépekről, noha tudta, hogy ezzel amerikaiak életét teheti kockára - jelentette ki vádbeszédében a katonai ügyész a hétfőn megkezdődött hadbírósági tárgyaláson.
Tíz vádpontban bűnösnek ismerte el magát, ugyanakkor tagadta a legsúlyosabb vádat, az ellenség támogatását csütörtökön az Egyesült Államok legnagyobb szabású kormányzati titokkiszivárogtatásával vádolt Bradley Manning közlegény.